Systemy CMS pozwalające pozycjonować!

Drupal

system CMS

Przedstawiamy Państwu informacje o systemie Drupal. Jego wadach, zaletach a także funkcjonalnościach.

Opis

Drupal jest jednym z najbardziej popularnych systemów do zarządzania treścią typu Open Source. Umożliwia on wygodne i łatwe zarządzanie zawartością oraz strukturą witryny. System został napisany w języku php i można go wzbogacać o dodatkowe funkcje. Nieustannie rozwijany jest przez developerów z całego świata.

Zalety

System pozwala na wykonanie wszystkich niezbędnych rzeczy przy administracji oraz zarządzaniu treści. Pozwala na rejestracje i zarządzanie profilem użytkowników, automatycznie tworzy kanały RSS. Pozwala także na zarządzanie wyglądem strony, jego zawartością tekstową a także organizacją menu.

1. Wygląd strony

System stosuje szablony oraz motywy które w znacznym stopniu ułatwiają budowanie zarówno prostych jak i bardziej skomplikowanych witryn.

2. Zawartość strony

Drupal pozwala na zarządzanie oraz tworzenie różnego rodzaju treści takie jak teksty, video, statystyki, blogi czy ankiety. Umożliwia on kategoryzowanie treści co pozwala na ich łatwe wyszukiwanie, organizowanie i ponowne użycie. W łatwy sposób można także administrować strony wielojęzyczne. System wspiera także serwisy responsywne i mobilne.

3.Administracja użytkownikami

System ten pozwala na łatwe tworzenie nowych kont użytkowników oraz edycję ich uprawnień.

4.Wtyczki

Na stronie domowej systemu dostępnych jest kila tysięcy gotowych wtyczek do użytku. Dodatkowo można także tworzyć własne wtyczki.

5. Wsparcie techniczne

Wszelka dokumentacja, forum dyskusyjne oraz chat dostępne są na oficjalnej stronie domowej oprogramowania.

6. Bezpieczeństwo

Sam system nastawiony jest na bezpieczeństwo. Programiści którzy uczestniczą w rozwoju oprogramowania szybko reagują na powstałe luki i udostępniają wymagane poprawki.

Wady

Do wad skryptu trzeba zaliczyć to, iż system z powodu stanu swojego rozbudowania może powodować duże obciążenie dla serwera. Nie jest on także zbyt prosty do instalacji oraz modyfikacji i wymaga dużej wiedzy technicznej w tym względzie.

Drupal i pozycjonowanie

Sam system jest przyjazny dla pozycjonowania. Pozwala na wdrożenie kluczowych funkcjonalności takich jak metatgi, przyjazne adresy stron, uzupełnienie atrybutów title i alt dla grafik, wprowadzanie nagłówków na stronę czy optymalizację nawigacji wewnętrznej, przez co profesjonalne pozycjonowanie staje się łatwiejsze. Istnieje także możliwość wygenerowania pliku sitemapy.

Podsumowanie

System Drupal łaczy funkcję CMS'a i frameworka aplikacji weebowych. Pozwala na tworzenie zarówno prostych wizytówek, blogów jak i wydajnych serwisów. Popularność zdobył dzięki szerokim zakresom funkcji, usług, konfiguracji, bezpieczeństwu oraz wsparciu technicznemu. Natomiast należy mieć na uwadze że ingerencja w kod witryny wymaga zaawansowanej wiedzy programistycznej a przy zwiększającym się ruchu może nastąpić zbyt duże obciążenie dla serwera.

Dołącz do 1+ miliona ludzi

Wykorzystuj przyjazne i zaufane systemy CMS, wspieraj swoje pozycjonowanie! Zdobywaj najwyższe pozycje i nowych klientów. Pamiętaj, że wybór dobrego CMS to podstawa dobrej strategii SEO.