Systemy CMS pozwalające pozycjonować!

CMS Made Simple

system CMS

System CMS oparty na licencji open source (bezpłatne, otwarte oprogramowanie) wydany po raz pierwszy w 2004 roku. Silnik oprogramowania często odświeżany co wskazuje na dbałość o bezpieczeństwo systemu, dostosowanie do aktualnych trendów w branży oraz jego rozwój już od 14 lat. Aktualna wersja CMS Made Simple została wydana w poprzednim (2017) roku – 2.2.7.

 

Dla kogo CMS Made Simple?

Strony www oparte o system Made Simple to przede wszystkim firmowe wizytówki oraz mniejsze portale internetowe. Szybka i łatwa instalacja systemu, przygotowane szablony pod RWD (responsive web design) oraz brak opłat za użytkowanie jest dobrym rozwiązaniem do wykorzystania dla małych i średnich firm.

Co można zrobić w panelu administratora?

Użytkowników, którzy potrzebują dodać jedynie tekst i grafikę na stronie pewnie nie zainteresuje ten punkt. Natomiast jeśli mamy wymagania wobec systemu, na którym będzie oparta strona www czas się z tym zapoznać – zaletami i rozwiązaniami w panelu CMS.

W panelu CMS możesz:

  • zarządzać użytkownikami i grupami użytkowników,
  • edytować treści stron, zarządzać grafikami (menadżer obrazów), blokami HTML, aktualnościami i galeriami zdjęć,
  • dostosowywać wygląd serwisu poprzez przygotowane szablony strony, arkusze tyli CSS, a także modyfikować menu nawigacyjnym serwisu,
  • instalować potrzebne moduły taki jak CMSMailer, GoogleMaps, czy edytor WYSIWYG,
  • kontrolować ustawienia, weryfikować system czy dziennik administratora.

Dla małego i średnio zaawansowanego serwisu rozwiązania są wystarczające. Pozwolą na swobodne zarządzanie witryną, modyfikacje wyglądem czy instalowanie niezbędnych rozwiązań.

 

CMS Made Simple pod kątem pozycjonowania

Pozycjonowanie z poziomy panelu CMS trzeba przyznać, że jest bardzo wygodne i przyjazne użytkownikowi. Jako plus zapewne będzie możliwość ustawienia dla każdej strony indywidualnej sekcji head (title i meta-description) czy optymalizacja szablonów strony. Możemy zdefiniować generowanie się tytułów stron w oparciu o zmienne, poprawić strukturę nagłówków, zablokować błędnie wygenerowane strony lub niskiej jakości poprzez meta-tag noindex. Przydatnych każdemu pozycjonerowi rozwiązań jest znacznie więcej.

W kontekście pozycjonowania w CMS Made Simple brakuje modułu odpowiadającego za przekierowania w obrębie domeny czy błędne generowanie adresów URL podkategorii po modyfikacji nadrzędnego adresu URL - kategorii.

Reasumując patrząc na ogół, budowę i możliwości system CMS Made Simple nadaje się zarówno do prostych, jak i bardziej zaawansowanych rozwiązań. Jak najbardziej można polecić ten system na pozycjonowanie strony zwłaszcza, że jest to open source i mamy możliwość wdrożenia każdego rozwiązania.

Dołącz do 1+ miliona ludzi

Wykorzystuj przyjazne i zaufane systemy CMS, wspieraj swoje pozycjonowanie! Zdobywaj najwyższe pozycje i nowych klientów. Pamiętaj, że wybór dobrego CMS to podstawa dobrej strategii SEO.